SZÁMVITEL 2023/2024
Szt. változások a 2023. évi LIX. tv. alapján, Pénzügyi lízing elszámolása, Kapott támogatások elszámolása, Céltartalék-képzés számvitele, Nettó árbevétel számviteli elszámolása
SZAKMAI KONFERENCIA, KÉPZÉS
RÉSZLETES TEMATIKA
INTERNETES JELENTKEZÉS
Könyvelők: 8 kreditpont  (vállalkozási szak/számviteli témakör)
Adótanácsadók, (okl.) adószakértők: 7 kreditpont
Könyvvizsgálók: 4 kreditpont

Időpont:

2023. december 1. (péntek), 09.00–15.30, regisztráció 8.30-tól

TANTERMI KÉPZÉS

tantermi

Személyes részvétel. Napközben térítésmentes catering (reggeli édes/sós sütemények, kávé, tea, ásványvíz, ebédszünetben meleg étel). Íróeszköz, háttéranyag nyomtatott és elektronikus formában, WIFI. A tantermi képzés áfamentes. KREDITPONTOK.

Előadó(k):

Pópity István
könyvvizsgáló

Helyszín:

Csipke Hotel Kiskunhalas (6400 Kiskunhalas, Semmelweis tér 16.)
Megközelítés » Parkolás » Galéria »

Részvételi díj:

30% kedvezmény 2023. november 30-ig!

Alap részvételi díj (kedvezmények nélkül): 31.900 Ft/fő
Új jelentkező weboldalon keresztül (10.000 Ft kedvezmény): 31.900 Ft/fő helyett 21.900 Ft/fő
Kettő vagy több új jelentkező weboldalon keresztül (10.000 Ft kedvezmény): 31.900 Ft/fő helyett 21.900 Ft/fő
Ügyfél weboldalon keresztül (10.000 Ft kedvezmény): 31.900 Ft/fő helyett 21.900 Ft/fő
Kettő vagy több ügyfél weboldalon keresztül (10.000 Ft kedvezmény): 31.900 Ft/fő helyett 21.900 Ft/fő
Ki számít ügyfélnek?

A Vezinfó Kft. ügyfelének számít az a személy (cég vagy intézmény), aki (amely) már legalább egyszer jelentkezett egy előadásra vagy megrendelt egy kiadványt, valamint a jelentkezésnél elfogadja az ÁSZFet és az Adatvédelmi Nyilatkozat-ot.

Forgatókönyv:

08.30–09.00: Regisztráció
09.00–12.00: Előadás 1. része
12.00–12.30: Ebédszünet
12.30–15.30: Előadás 2. része
A tantermi részvételi díj tartalmazza az előadást, az oktatási segédanyagot nyomtatott és elektronikus formátumban, az íróeszközt, a WIFI használatot, a reggeli édes és sós süteményeket, az ebédszünetben kapott szendvicseket, valamint a nap közben fogyasztott kávét, teát és ásványvizet.
A részvételi díj számlája étellel-itallal kapcsolatos költséget, közvetített szolgáltatást nem tartalmaz!
A tantermi képzés ÁFA-mentes. Az előadás díja költségként elszámolható.

Tematika:

Kiváló gyakorlati előadó, szuper árak, rengeteg kreditpont! Új tematika, amely a 2023-as és 2024-es számviteli törvény változásokat tartalmazza!

Tematika:

Szt. változások a 2023. évi LIX.  tv. alapján

 A kisadózó vállalkozások tételes adójának megszűnésével kapcsolatos módosítás  Mérlegképes könyvelő kötelező megbízására vonatkozó értékhatár megemelése  Kiadványok kreditpont-minősítésének megszüntetése  Társaságiadó-információkat tartalmazó jelentés (CBCR) és nyilatkozat honlapon tartása  Átalakulási szabályok kiegészítése  Az üzleti évre vonatkozó előírás kiegészítése a kényszertörlési eljárással összefüggésben ■ Szabályozott szakmákat megalapozó hatósági képzések létrehozása  Hatálybaléptetés

Pénzügyi lízing elszámolása

■ Pénzügyi lízing ■ A számviteli törvény szerint ■ Pénzügyi lízingbe vett eszközök bekerülési értékének a meghatározása ■ Futamidő végén a számviteli elszámolás ■ Ha a tulajdonjogot megszerzi a lízingbe vevőHa nem szerzi meg ■ Könyvelés menete példán bemutatva

Kapott támogatások elszámolása

■ Formái ■ Az elszámolás módja szerint ■  Célja szerint ■ A kapott támogatások dokumentumai, az elszámolás bizonylatai ■ Nem minősül támogatásnak (pl. engedmény, konkrét megrendelés ellenértéke stb.)  Nem pénzben kapott támogatások kezelése, számviteli elszámolása (térítésmentesen kapott eszközök kezelése, kötelezettség elengedése, tartozás-átvállalás, térítés nélkül kapott szolgáltatás stb.) ■ Támogatás megelőzése hitelből ■ Fejlesztési támogatások elszámolása ■ Tőketartalékba helyezendő támogatások ■ Mit lehet ide elszámolni ■ Hozzá kapcsolódó lekötött tartalékképzés, feloldás szabályai ■ Visszafizetés elszámolása ■ Bevételbe elszámolandó támogatások (számszaki példán keresztül bemutatva) Az időbeli elhatárolás módszere, ha aktiválás után folyik be a támogatás Ha egy támogatásból több tárgyi eszköz valósul meg Ha a támogatott eszközre használati idő alatt ráaktiválás következik be és emiatt megnő a terv szerinti értékcsökkenés vagy a hátralévő használati idő ■ Visszafizetés elszámolása ■ Költség-ráfordítás ellentételezésre kapott támogatások elszámolása ■ Jogszabály alapján igényelt támogatások elszámolása ■ Milyen esetekben kell a bevételt elhatárolni és megszüntetni Visszafizetés elszámolása ■ Pályázat keretében kapott támogatások elszámolása ■ Időbeli elhatárolás lehetőségei az utófinanszírozás miattVisszafizetés elszámolása

Céltartalék-képzés számvitele

■ Várható kötelezettségre való céltartalék képzés ■ Milyen jogcímekre kötelező képezni és mikor kell feloldani ■ Számszaki példán bemutatva a hátrányos szerződésekre, végkielégítésre és garanciális kötelezettségekre való céltartalék képzés ■ Várható költségekre való céltartalék képzés szabályai ■ Mikor érdemes ezzel a céltartalék képzéssel élni ■ Képzés dokumentumai ■ Egyéb jogcímen képzett céltartalék ■ Kiemelve és számszaki példán keresztül bemutatva a devizás mérlegfordulónapi átértékelési árfolyamveszteség elhatárolt összegére képzendő céltartalékot

Nettó árbevétel számviteli elszámolása

■ Mi minősül számviteli elszámolási szempontból nettó árbevételnek ■ Milyen időponttal kell elszámolni, különös tekintettel az export ügyletekre ■ Devizában felmerült ügyletek forintosításának szabályai ■ Nettó árbevételt növelő tételek, elszámolásuk időpontja ■ Nettó árbevételt csökkentő tételek, elszámolásuk időpontja ■ Speciális ügyletek elszámolása (szerződés elszámolási egységhez kapcsolódó árbevétel elszámolások, közvetített szolgáltatások stb.) ■ Mikrogazdálkodói egyszerűsített éves beszámolót készítők sajátosságai

Jelentkezési feltételek

A részletes jelentkezési feltételeket az ÁSZF (Általános Szerződési Feltételek) és az Adatvédelmi nyilatkozat tartalmazza. A legfontosabb tudnivalók:

Ez a meghívó ajánlatnak minősül, a jelentkezés az ajánlat elfogadásának számít és fizetési kötelezettséget von maga után. A jelentkezési lap kitöltője és aláírója kötelezi magát, hogy a jelentkezés elfogadása esetén a részvételi díjról részére e-mailen megküldött díjbekérőt az azon szereplő fizetési határidőig átutalással vagy bankkártyás fizetéssel kiegyenlíti. A jelentkezéseket a beérkezés sorrendjében regisztráljuk és a díjbekérő megküldésével a lent megadott e-mail címre igazoljuk vissza. A rendezvény napján készpénzfizetés is lehetséges, kérjük, erre vonatkozó igényét a jelentkezési lapon előre jelezze. A kiegyenlítés után a rendezvény helyszínén adjuk oda a végszámlát. A Vezinfó Kft. megkéri a kedves résztvevőt, hogy az átutalás bizonylatának másolatát a biztonság kedvéért szíveskedjék magával hozni. Lemondást csak írásban fogadunk el a rendezvényt megelőző 2. munkanapig. Ezt követő lemondás esetén a részvételi díj 50% + áfa költségét kiszámlázzuk. Lemondás hiányában a teljes részvételi díjat kiszámlázzuk. Amennyiben a jelentkező az előadáson a részvételi díj befizetése ellenére nem vesz részt, és az előadás előtti 2. munkanapig a részvételét írásban nem mondta le, a részvételi díj 70%-át költségtérítésként felszámítjuk és visszatartjuk, vagy más képzésre történő jelentkezés átirányítását rugalmasan kezeljük. A jelentkező adatai megadásával hozzájárul ahhoz, hogy a Vezinfó Kft. a jövőben e-mailen személyre szólóan küldjön az előadásairól, kiadványairól tájékoztatókat. Szervező fenntartja magának a jogot, hogy nem megfelelő érdeklődés vagy egyéb nem várt esemény (pl. előadó betegsége, áramszünet, időjárási viszonyok) esetén a képzés elmarad ez esetben további részvételi lehetőséget Jelentkező részére biztosítunk. Jelentkező ezen túlmenően további anyagi igénnyel ezért nem léphet fel.

INTERNETES JELENTKEZÉS